Menü
MTK Baráti Kör Aki a dicső múltat nem becsüli, a jövőt nem érdemli!
MTK Baráti Kör

11-2 Felejthetetlen diadal az örök rivális ellen!

Akad egy eredmény, ami a zsinórban megnyert 10 bajnokság mérkőzései közül is kiemelkedik. Igen, a 11-2. Külön figyelmet érdemel Brüll Alfréd mérkőzés utáni nyilatkozata. Ebben a két rövidke mondatban benne van legendás elnökünk sportemberi nagysága.

A huszadikszázad.hu így idézi fel az egykori sportlap tudósítását:

MTK-FTC 11:2 (4:1)

A mezőny legjobb embere Orth volt, aki egymaga öt gólt rúgott. – Az ellenfél táborából Blum emelkedett ki .

Hungária-úti pálya – 20.000 néző – Bíró: Gerő Ferenc.

A „futballderby”-nek elkeresztelt FTC-MTK mérkőzés vasárnap váratlan eredménnyel végződött. A zöld-fehérek katasztrofális vereséget szenvedtek az MTK-tól, mert közben védelmük egy harmadosztályú csapat nívóját sem érte el. Halfsorunk volt a legerőteljesebb, amelyből Blum agilis játékával emelkedett ki. A ferencvárosi csatársor fáradhatatlan volt, de hiányzott az irányító ész és éppen ez volt az MTK erőssége.

Orth György – mezőny legjobb embere – élete egyik legszebb játékát produkálta. Ördöngös technikájával, ötletességével magával rántotta társait és szinte elsöpörtek maguk előtt minden ellenállást. Orth egymaga öt gólt lőtt, Molnár hármat, Opata, Jeny és Mandl egyet-egyet, tehát összesen tizenegyet!

Ezzel szemben a ferencvárosiak Kohut révén tizenegyesből és Héger lerohanásából szerezték meg a két góljukat. A vasárnapi eredmények alapján az MTK a bajnokság élére került, az FTC pedig a második helyről a nyolcadikra zuhant. Az újpestiek változatlanul az utolsó helyen fekszenek.

A küzdő felek a következő összeállításban lépnek a pályára:
FTC: Amsell – Repricht, Jancsár – Fuhrmann, Blum, Matkivitc – Héger, Steczovits, Sándor, Szalay, Kohut
MTK: Kropacsek – Mandl, Senkey – Nyúl I., Nyúl II., Nádler – Braun, Molnár, Orth, Opata, Jeny.

Az FTC választ, MTK kezd közepes erejű szél ellen. Már az első percben megszólal a „nagy zenekar”, a 20.000 főnyi tömeg, mert az ellenfelek hatalmas lendülettel törnek egymás kapuja felé. Már a 2. percben majdnem gól esik a zöld-fehérek hálójába, de Amsell még idejében kornerre ment. Fél perc múlva pedig Szalay lövése megy el hajszálnyira Kropacsek kapujától. Megújuló MTK-támadás során Orth a 4. percben előre tör és 25 méterről bal lábbal csavart lövéssel megszerzi a vezető gólt.

Ezután perceken át a ferencvárosiak támadnak, de már a 12. percben Orth váltott lábbal újabb pompás gólt lő. Változatos mezőnyjáték után a 24. percben korner esik az MTK ellen. A következő percben Jeny egy veszélyes lerohanásából a labda a kapu – mellé kerül. A 27. percben Orth és Jeny összjátékából Molnár közvetlen közelből lövi a harmadik gólt.

Két perc múlva Szalay veszedelmes lerohanás után külső kapufát talál. Kis idő múlva Orth kitör, bombalövése a kapu fölé megy. A 35. percben Molnár az egész FTC-védelmen keresztül verekedve, 10 méterről négyre szaporítja a gólok számát. Pár perc múlva Mandl a 16-oson belül handset vét. A megítélt tizenegyest Kohut a védést meg nem kísérlő Kropacsek mellett a hálóba plaszírozza . 4:1.

Öt perc múlva Héger rendkívül erős lövése a felső kapulécet súrolja. A 44. percben korner az FTC ellen. Az utolsó pillanatban Jeny megint a kapu mellé lő. A félidőben a helyzethez mérten az MTK legénysége hangos a jókedvtől, a ferencvárosiak pedig erősen biztatják – egymást, de látszik rajtuk, hogy nem bíznak – önmagukban.

A mérkőzés második fele is az MTK fölényét mutatja, Orth szenzációs formában van és – góléhes. A 2. percben mindenkit maga mögött hagy és a kifutó Amsellt becsapva, labdája a kapufáról ér a hálóba 5:1.

Ezután az FTC többször közelíti meg az MTK kapuját, de csak Héger lövése veszélyes a 15. percben. Két perc múlva Opata, Orth és Nádler révén hatra szaporítja a gólok számát. Egy perc múlva pedig Begun-Opata összjátékából Orth a hetedik gólt rúgja. A 12. percben korner az MTK ellen. A 21. percben Jeny egyéni játékát a nyolcadik gólt „rámolja” be.

A 24. percben Braun összecsap Jancsárral, régi térdbaja kiújul és úgy viszik ki a pályáról. A megítélt tizenegyest Mandl berúgja 9:1. A meggyöngült MTK azonban tovább is veszélyes. A 31. percben Orth és Rapricht ütköznek össze. Reprich jobb térdén megsérült. Az öltözőbe viszik, ahonnan a mentők a Szent István-kórházba szállították.

A 40. percben Héger szédületes lerohanásból a bal sarokba éles gólt ló. 9:2. Egy percre rá Molnár Orth révén a 10. gólt vágja be. Majd a 43. percben Orth egyéni akcióból a mérkőzés legszebb gólját lövi. 11:2.

A 44. percben Kropacsek közvetlen közelről véd egy nehéz labdát. Az utolsó pillanatban korner is esik az MTK ellen, de rúgására már nincs idő. Gerő Ferenc bíró a mérkőzés alatt több kisebb hibát ejtett, de mindvégig jól követte az erősiramú játékot.

A mérkőzés után Brüll Alfréd, az MTK elnöke ezt mondta:
Különös pech üldözte az FTC-t, legkiválóbb ellenfelünket. Nem hiszem, hogy valaha még ilyen győzelmet tudnánk aratni fölöttük.