Kosárlabda

2012.05.05.

MTK - Pécs 78-73 (NB1B rájátszáa az 5-8. helyért.)

München reloaded

Alacsony színvonalú,de elképesztően izgalmas meccset játszott kosárlabda csapatunk a jól csengő nevű pécsi PTE PEAC PVSK Mischl Autóház csapata ellen. Az első mérkőzésen négy pont hátrányt sikerült összeszednünk, ami hazai pályán ledolgozhatónak tűnt.

Úgy indult a meccs, hogy valóban sima lesz, pillanatok alatt ledolgozták hátrányukat játékosaink, sőt az 5. percben már 9 pont volt az előnyünk. De ezzel el is lőtték a fiúk az összes puskaporukat. A hetedik percben már ismét a Pécs állt továbbjutásra és innen kezdve folyamatosan futottunk az eredmény után. A negyed végén 21-20-ra félidőben 33-31-re a vendégek vezettek. A harmadik negyed közepén már minden veszni látszott 8 ponttal azaz összesítésben már 12-vel vezetett az ellenfél és ők támadhattak. Ekkor Bihari Máté gyönyörűen elcsent egy labdát, végigrohant vele a pályán és bezsákolta. Ez volt a fordulópont, innen kezdve lassanként egyre közelebb kerültünk a továbbjutáshoz. Az utolsó negyed előtt 56-53-ra még a Pécs vezetett, de már érezhetően a mieink voltak lendületben.  A 33. percben vettük át először a vezetést (59-58). A 38. percben hoztuk be először a hátrányunkat (65-61). 48 másodperccel a vége előtt 8 pontra nőtt az előny, azt hittük hátra lehet dőlni. Nem így történt. Amiben a játékvezetőknek is jelentős szerepe volt. Ne szépítsük egyértelműen ellenünk fújtak. 12 másodperccel a befejezés előtt ismét a pécsiek kerületek továbbjutó helyzetbe, 3 pontra közelítettek meg a mieinket. Hajmási Péter azonban 3 másodperccel a dudaszó előtt betalált. A Pécs még egyszer ránk ijesztett, mert a lefújás pillanatában még eleresztettek egy dobást saját térfelük közepéről, ami alig tévesztett célt, de végül lepattant a gyűrűről. Vége. Továbbjutottunk. Legalább is ekkor így gondolták a szurkolók, akik lelkes "Szép volt fiúk!" kiáltásokkal köszöntötték a csapatot. Így gondolták ezt a két csapat játékosai is, akik annak rendje és módja szerint levonultak a pályáról, a mieink örömmel, az ellenfél szomorúan. Csak a bírók nem így gondolták. Hosszas huzavona után úgy ítéltek, mint az elcsalt szovjet-amerikai döntőn Münchenben. Nem elég, hogy jelezték hátra van még 4 másodperc, ami már önmagában is vicc, hiszen az utolsó kosarunk bedobásakor már csak 3 másodperc volt hátra és utána még játékba hozták a labdát, kettőt passzoltak majd kosárra dobtak az ellenfél játékosai, de ráadásként még a Pécsnek adták a labdát. Egyszerűen nevetséges ítélet volt. Vagy inkább bicskanyitogató. Soha nem fogok választ kapni a következő kérdésemre, de azért felteszem, ha bement volna a Pécs utolsó távoli dobása, akkor vajon elvették volna tőlük az ezért járó három pontot? Aligha... A hosszabbítás négy másodpercének elején labdát szereztünk, a második dudaszó pillanatában Szabó Balázs még kosárra dobott, nem sikerült. A lepattanót - legalább 3-4 másodperccel a mérkőzés immár második lefújása után - még megkísérelte rádobni egy pécsi játékos. A bíró elképesztő módon felemelte kezét, jelezve, hogy a dobás 3 pontot ér, ha bemegy. Nem ment be. Többet már a bírók sem tehettek. A játékvezetők hozzáállására jellemző: Kétszer fordult elő a mérkőzésen, hogy egy játékosunk sérülten feküdt a földön, de a bírók végig engedték a Pécs támadását. Ezzel szemben ugyancsak két alkalommal a mi támadásunk közben egy-egy pécsi játékos lehajolt cipőt kötni. Mindkétszer megállították ígéretes helyzetben lévő csapatunkat.

De beszéljünk inkább a mieinkről. Rosszul játszottunk, idegesnek, fáradtnak tűnt a csapat, a meccs egyes időszakaiban rettenetesen gyengén dobtak a srácok mezőnyből és büntetőből is. De megint fantasztikusan küzdöttek, ismét, sokadszor a hajrában fordítottak. Le a kalappal küzdeni tudásuk előtt. Gratuláció illeti Hajmási Pétert aki úgy termelt 29 pontot hogy nem igazán ment neki, Bihari Máté jól Szabó Balázs kevésbé jól játszva 15 illetve 13 pontot hozott. Szarvas Gábor és Spiriev Olivér ismét sérülten hajtott nagyot, Merza Domonkos igazolta, hogy egyre komolyabb feladatokat lehet rábízni. Baross Krisi megint azt hozta, amit immár rendszeresen gyengén kezdett, de ahogy egyre élesebb lett a meccs, úgy nyújtott egyre többet.

Szép volt fiúk Gratulálunk a csapatnak.

Miután a másik ágon az Eger meglepetésre hazai pályán kikapott, így az 5. helyért a SMAFC kell megharcolnunk. (Elnézést az ellenfél korábbi téves közléséért.)