Számla vezető bank: OTP Bank Zrt.

Kosárlabda

2012.02.12.

Nagykőrösi Sólymok - MTK-Törökbálint 85 - 93 (NB1B)

Nem túl magas színvonalú, de nagyon érdekes, izgalmas meccset játszottunk Nagykőrösön. Mindkét csapat agresszíven, de sportszerűen játszott. Mindkét csapat sokat hibázott, de voltak szép megoldások és rengeteg 3 pontos dobás mindkét oldalon. Az első három és fél negyed a mi szempontunkból egyformán alakult rendre könnyedén pillanatok alatt elhúzott az ellenfél hat-hét ponttal, amit kín-keservesen egy-két pontra csökkentettünk, de ezután nem sikerült egyenlíteni vagy átvenni a vezetést, hanem ismét pillanatok alatt megléptek a Sólymok. Az utolsó negyed középén sikerült előbb egyenlíteni, majd néhány pontos már-már megnyugtató előnyt szerezni. De a végére ismét feljött három pontra az ellenfél. A nyolc pontos győzelem csalóka, mert az  2,6 másodperccel a vége előtt még 88-85 volt az állás. Ekkor Szarvas Gábor értékesített két büntetőt, majd a bedobás után rögtön labdát szerzett és a lefujás pillanatában dobott még egy 3 pontost. Hamár említettem Szarvas Gábort, talán ő volt az egyetlen játékosunk, aki az egész meccsen kiemelkedő teljesítményt nyújtott. Talán Spiriev Olivérről mondható el még ugyanez. A többieknek voltak nagyon jó periódusai, de nagy üresjáratai is. Külön érdemes szólni Baross Kristófról. Az első három negyedben szinte értékelhetetlenül gyenge volt, a negyedikre viszont látványosan feljavult védekezésben és támadásban is, döntő érdemeket szerezve ezzel győzelmünkben.

Immár sokadszor mondható el, hogy le a kalappal a csapat küzdőképessége előtt, sokadszor fordítottunk az utolsó percekben vesztett állásból.