Babos Tímeát egyesben eddig még megszorítani sem tudták Irapuatóban, egyik ellenfele sem tudott két egymást követő szettben gémet nyerni ellene. Timi az argentin Salut ellen 6-3, 6-0-ra nyert az első körben, míg a második fordulóban a mexikói Ximena Hermosót még simábban győzte le, 6-0,6-1 arányban. Az eredményekből is kiderül, hogy a világranglistán jelenleg a 68. helyen jegyzett magyar játékos összesen négy gémet veszített és nem valószínű, hogy ez a szám a következő körben nagyon megugrik, ugyanis Babos ellenfele a világranglista 195. helyezettje, Jana Cepelova lesz a negyeddöntőben.

Hermoso legyőzése egyébként jó előjel lehet Timi számára, hiszen a mexikói lányt a Monterreyben lezajlott WTA-tornán is megverte, a többi pedig ahogy mondani szokás immáron történelem. Reméljük a történelem pedig ezúttal ismétli önmagát