MTK Baráti Kör Aki a dicső múltat nem becsüli, a jövőt nem érdemli!
MTK Baráti Kör

Tenisz

2013.01.16.

Jani Réka nyerte az Antalyai tornát, a döntőben 6-1;1-6; 7-6-ra legyőzve a holland Boonstrát.

Jani Réka megnyerte a 10.000 dolláros antalyai versenyt

A világranglista 331. helyén álló magyar játékos tavalyi szezonja visszalépés volt a ranglistahelyezését tekintve, az idei évet így nem tudta WTA tornákon kezdeni, ezért Antalya felé vette az irányt, ahol az év szinte összes hetében rendeznek nemzetközi teniszversenyt. Réka a verseny 1. kiemeltjeként az első körben 63 62-re verte az olasz Prosperit (1010.), majd 76(3) 63-ra verte az orosz Rudakovát (966.), azt követően pedig a nyolc között 63 60-ra verte a 6. kiemelt japán Okadauét (426.).
Az elődöntőt egy nappal el kellett tolni a rossz időjárás miatt, ez azonban nem zavarta meg az MTK játékosát és 61 63-ra legyőzte az ukrán Zakarlyukot (598.), a döntőben pedig 61 16 76(4)-os győzelmet aratott a holland Boonstra (556.) ellen.
Elsőszámú férfi játékosunk, Balázs Attila (282.) idénykezdete már nem volt ennyire sikeres, az amerikai versenysorozat első állomásán, a floridai Plantation zöldsalakos 10.000-es versenyén az első körben kikapott a kolumbiai Quinterotól (424.). A versenyen Magó Krisztián és Gödry Levente a selejtezőben búcsúzott.
Totka Naomi hasonlóan járt, a St Martin Szigeteken megrendezett 10.000-esen az első körben kapott ki.