Tenisz

Babos Tímea -Olga Szavcsuk 4:6, 6:2, 6:3

Az első forduló Marakesben is kipipálva

alt

2013-04-20 A világranglista 114. helyén álló Babos Tímea a vártnál nagyobb csatában, a döntő szettben brékhátrányból fordítva jutott a selejtező második fordulójába a 235 000 dolláros marrákesi versenyen. A magyar játékos 120 perc alatt nyert az ukrán Olga Szavcsuk ellen, a következő körben a francia Aravane Rezai lesz az ellenfele a Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem elnevezésű tornán.

GRAND PRIX DE SAR LA   PRINCESSE LALLA MERYEM (235 000 DOLLÁR, SALAK), EGYES, SELEJTEZŐ, 1.   FORDULÓ

Babos   Tímea (6.)-Olga Szavcsuk (ukrán) 4:6, 6:2, 6:3

A rutinosabb ukrán játékos hihetetlen pontossággal teniszezett az első adogatásai mögött a 37 perces első szettben. Szavcsuk 14-ből 14 (!!!) labdamenetet nyert meg a sikeres első szervákat követően, így hiába ütött 3 kettőshibát, esélyt sem adott ellenfelének a brékre.

Timi 1:1 után még fordított három bréklabdát hárítva, de 3:3-nál megtorpant. A magyar játékos két adogatás elnyerési esélyt még védett, de a következővel már élt az ellenfele. Szavcsuk ezek után is biztosan nyerte saját szervagémjeit, 5:4-nél a második szettlabdát értékesítette.

A 38 perces második felvonásban Timi kiválóan adogatott és végre sokkal jobban is fogadott, mint ellenfele. A magyar játékos most már megfelelően kezelte Szavcsuk első szerváit is, 1:0-nál még nehezen, a harmadik bréklabdát használta ki, majd 5.2-nél 0-ra brékelt. Így a selejtező 6. kiemeltje simán egyenlített, jöhetett a döntő játszma.

Sajnos a harmadik szett elején, 1:1-nél Szavcsuk 0-ra vette el ellenfele adogatását. A következő játékban Timi öt bréklabdához jutott, végül nagy csatában egyenlített (2:2), majd egy újabb bréket követően már 5:2-re vezetett. Ezután Timi 40-0-nél három meccslabdához jutott, de egyiket sem tudta kihasználni. Szavcsuk végül szépített, majd a következő játékban 40-15 után újabb három meccslabdát hárított. A hetedik eséllyel végül már élt a magyar játékos, így bejutott a selejtező második fordulójába.

Timi következő ellenfele az iráni származású, de francia színekben versenyző Aravane Rezai lesz. A 26 éves játékos jelenleg csak 184. a világranglistán, de 2010. október 11-én még 15. volt. Egyesben 4 WTA-versenyt nyert, további három alkalommal volt döntős. A 2013-as szezonban a marrákesi verseny előtt három tornán szerepelt, de egyszer sem került főtáblára.