MTK Baráti Kör Aki a dicső múltat nem becsüli, a jövőt nem érdemli!

Tenisz

Babos Tímea újabb sikerével már az elődöntőben van.

Timi elődöntős a Soweto Openen

alt

2013-05-09 Az első szettet ugyan elveszítette, de utána már simán fordított Samantha Murray ellen Timi és bejutott az elődöntőbe a Soweto Openen.  A 19 éves magyar játékos 1 óra 55 perc alatt győzött, a legjobb négy között pedig a szerb Teodora Mircsics lesz az ellenfele.

SOWETO OPEN (50 000 DOLLÁR + VENDÉGLÁTÁS, KEMÉNY PÁLYA,   EGYES, NEGYEDDÖNTŐ

Babos Tímea (1.)-Samantha Murray (brit, 7.) 5:7, 6:3, 6:0

A világranglista 258. helyén álló Murray azonnal brékelt, majd 3:1-re is vezetett. Az 1. helyen kiemelt magyar játékos 3:3-nál egyenlített, de a 11. játékban 40-0-ról újra elveszítette az adogatását…A tapasztalt brit élt is a lehetőséggel, 15-re szerválta a nyitó játszmát.

A második szett már sokkal jobban alakult. Timi 2:1 után elnyerte ellenfele adogatását, sőt 4:1-nél újabb lehetőségei voltak erre. Murray azonban nem adta fel, de 5:3-nál nem volt esélye a szett megmentésére.

A döntő felvonás már rendkívül egyoldalú volt. Timi fölénybe került, háromszor vette el a brit adogatását, esélyt sem adott ellenfelének. Murray ugyan 5:0-nál két meccslabdát még hárított, de többre már nem futotta a tudásából.

Timi következő ellenfele a 25 éves Teodora Mircsics lesz. A 25 éves szerb teniszező 361. a világranglistán, pályafutása legjobbjaként 2008. június 16-án a 249. volt. Április elején megnyerte a 10 000 dolláros heraklioni ITF-versenyt, ez pályafutása eddigi egyetlen tornagyőzelme egyesben.