Babos Timi újab gyözelmével már a legjobb 8 között van Bogotában.
Timi Oprandi elleni mérkőzéséről az Origo tudósítását olvashatjátok itt:

Babos top százas ellenfél legyőzésével negyeddöntős Bogotában

MTI|2012. 02. 15., 18:16|Utolsó módosítás: 2012. 02. 15., 19:18|

Babos Tímea két szoros játszmában nyert a harmadik helyen kiemelt svájci Roma Oprandi ellen a 220 ezer dollár összdíjazású, bogotai salakpályás nőitenisz-torna szerdai játéknapján, s ezzel bejutott a negyeddöntőbe. Babos meccse 1 óra 31 percig tartott.

eredmény, nyolcaddöntő:
Babos Tímea - Oprandi (svájci, 3.) 7:6 (7-5), 6:4

Az első játszmában a rivális 3:1-re elhúzott, Babos azonban kiegyenlített, majd 3:4 után ismét visszanyerte az elvesztett adogatójátékát. Ezt követően egészen 6:6-ig fej fej mellett haladtak.

A rövidítésben a magyar teniszező pillanatok alatt elhúzott, négy szettlabdája is volt (6-2), hármat elpuskázott, de végül a negyediket már értékesítette.

A második játszmában a világranglistán 133. Babos és ellenfele (64. a rangsorban) is hozta 3:3-ig a saját szerváját. A hetedik gémben a mindössze 18 esztendős magyar brékelte a svájcit és előnyét végig megtartva 5:4-nél két meccslabdához jutott. Az elsőt egy kettőshibával elvesztette, ám a másodikkal pontot tett a mérkőzés végére.

Babos Tímea ezzel egyesben pályafutása legjobb eredményét érte el WTA-tornán, és a második győzelmét aratta top százas teniszező ellen. Az elődöntőbe jutásért a Jaroszlava Svedova (orosz)-Valerija Szavinykih (orosz) párharc győztesével mérkőzik.

A második helyen kiemelt cseh Tomas Berdych két sima szettben verte honfitársát, Lukas Rosolt a 1,21 millió euró összdíjazású, fedettpályás rotterdami férfi torna szerdai játéknapján.