Babos Tímea - Svedova (kazah) 6:4, 6:4
Így tudósít erról az origó:

A döntőért játszhat Babos Tímea a bogotai tenisztornán

MTI|2012. 02. 17., 17:51|Utolsó módosítás: 2012. 02. 17., 18:26|

Babos Tímea két játszmában nyert pénteken a kazah Jaroszlava Svedova ellen a 220 ezer dollár összdíjazású, bogotai salakpályás nőitenisz-tornán, ezzel bejutott az elődöntőbe.

Eredmény, negyeddöntő:

Az összecsapás 1 óra 28 percig tartott. A 18 éves magyar teniszező ezzel egyesben pályafutása legjobb eredményét érte el WTA-tornán.

Az első játszmában a világranglistán 133. helyezett magyar játékos már az elején elnyerte a 2010-ben még a rangsorban 29., most azonban csak a 206. Svedova adogatójátékát, végül 38 perc alatt jutott szettelőnyhöz.

A második, egyben utolsó felvonásban a két játékos egészen 4:4-ig fej fej mellett haladt, majd Babos bréklabdához jutott, és sikerült értékesítenie azt (5:4). Ezzel a meccsért adogathatott, és nem hibázott, 40-15-nél két lehetősége is adódott az összecsapás megnyerésére, és a másodikkal megszerezte a győzelmet.

Bravúrja egyúttal azt jelenti, hogy már ezzel az eredménnyel is az első száz közvetlen közelébe kerülhet hétfőtől a világranglistán. A szombati elődöntőben az orosz Alekszandra Panovával (118.) mérkőzik, akivel ez lesz az első összecsapása WTA-tonán.