MTK Baráti Kör Aki a dicső múltat nem becsüli, a jövőt nem érdemli!

Babos - Cirstea 2-1 (4-6, 6-4, 6-2)
A Mol Csapat tudósítása:

BABOS TÍMEA LEGYŐZTE CRISTEÁT ÉS NEGYEDDÖNTŐS

2012. február 24., péntek - 07:43 |
Szenzációs sikert aratott Babos Tímea a monterrey-i 220 ezer dollár összdíjazású női tenisztornán Babos Tímea. A magyar lány az idei Australian Openen a 3. körig jutó, egykori Roland Garros negyeddöntős, a világranglistán a Top 50-ben jegyzett román Sorana Cirsteát győzte le három szettben, így negyeddöntős.

Babos Tímea határtalan küzdésről tett tanúbizonyságot, hiszen a viadal első szettjét 6-4-re elveszítette. A román lány ebben a játékban jobb adogatójátékának és két brékjének köszönhette, hogy szettelőnybe került. A második játszmára azonban a világranglistán a jövő héttől már a legjobb 100 között jegyzett Babos nagyszerűen kezdett adogatni, fogadóként pedig két bréket jegyzett és mivel Cirstea csak egyszer vette el Timi adogatójátékát, a szett 6-4-es Babos sikerrel ért véget, így jöhetett a döntő játszma.

Babos a harmadik szettben káprázatos teniszt produkált, magabiztos adogatójátékának - 11 első adogatásból 9-szer pontot ért el - köszönhetően Cirstea egyszer sem tudott még bréklehetőséghez sem jutni. Nem úgy Timi, aki háromból kétszer elvette ellenfele adogatását, így 6-2-vel lezárta a szettet egyben a mérkőzést is.
Babos Tímea valamivel kevesebb, mint két órányi játékot követően 4-6, 6-4, 6-2 arányban nyert és - Arn Grétával egyetemben - bejutott a torna negyeddöntőjébe ahol majd a világranglista 103. helyén jegyzett osztrák Patricia Mayr-Achleitnerrel találkozik majd.