Facebook: MTK Család

Bankszámlaszám: 11715007-21515664

Számla vezető bank: OTP Bank Zrt.

Krizsánné Hegedűs Györgyi

Krizsánné Hegedűs Györgyi (1938. június 7. -  2020. március 29. ) Hétszeres magyar bajnok kosárlabdázó

Neve összeforrt két kitünő sportvezető nevével, az egyik férje Krizsán József a másik edzője Hercze Andor, aki minden idők egyik legjobb, ha nem a legjobb magyar kosárlabda edzője volt. Hegedüs Györgyi hosszú sikerlistával büszkélkedhet a hét megnyert magyar bajnokság mellett öt alkalommal volt kupagyőztes csapat tagja, szerepelt a BEK-ben 3. helyezést elért csapatunkban, volt EB hetedik, nyolcadik és tizedik csapat tagja, universiadékon egy harmadik és egy hatodik hely részese volt. Három alkalommal választották meg az év kosárlabdázónőjének. 66 alkalommal szerepelt a válogatottban.

Mindezt sokan tudják róla, azt kevesebben, hogy más sportágban is jeleskedett. Bajnokcsapat tagja volt súlylökésben és klasszis diszkoszvető is volt. Utóbbi versenyszámban nyert universiádét, magyar bajnokságot és volt magyar csúcstartó is.

Visszavonulása után testnevelő tanárként dolgozott.